Stále vyšší a vyšší počet kanálů v ambiciózních audio sestavách v dnešních automobilech má významný dopad na složitost směrování signálu uvnitř produktů DSP. Zejména při rozdělení vstupních signálů ve vícepásmových systémech (např. třípásmové systémy v přední části auta, dvoupásmové systémy centrálních reproduktorů atd.) narážejí konvenční koncepty směrování rychle na své limity, a to jak z hlediska montáže, tak s ohledem na použitelnost.
Nová funkce z dílny vývojářů Audiotec Fischer – Virtual Channel Processing – ve spojení s uznávaným a uživatelsky přívětivým softwarem DSP PC-Tool usnadňuje realizaci i velmi složitých konfigurací. Kromě toho umožňuje ke každému výstupnímu kanálu libovolně přiřadit speciální zvukové funkce z dílny vývojářů Audiotec Fischer, např. RealCenter, Augmented Bass Processing aj.
Jaké jsou výhody této koncepce?
- Mezikanálové skupinové ekvalizéry, které ovlivňují několik výstupních kanálů současně
- Vícepásmová konfigurace reproduktorů zvukových efektů DSP (SFX)
- Dodatečné funkce, např. Rear Attenuation
- A spousta dalších…
Jak vlastně VCP funguje?
Ve srovnání s předchozími metodami je Virtual Channel Processing (VCP) koncepce, která počítá s vícestupňovým zpracováváním signálu. Funkce rozšiřuje předchozí rozsah zařízení o další vrstvu zpracovávaných kanálů, která se nachází mezi vstupy a výstupy.
Mezikanálový skupinový ekvalizér
Výhodou této koncepce je, že jakýkoli amplitudový a fázový posun skupinového ekvalizéru se aplikuje na všechny kanály vícepásmové konfigurace současně, čímž se zamezí jakémukoli negativnímu vlivu na interakci mezi jednotlivými kanály reproduktorů.
Vícecestná konfigurace zvukových efektů DSP (SFX)
Po aktivaci funkce VCP má uživatel k dispozici také zvukové efekty DSP, například správní funkci RealCenter nebo Augmented Bass Processing. Ty již nejsou spojeny s výstupy, ale jsou vázány na konkrétní „virtuální kanály“.
Díky tomu je možné směrovat zvukové efekty DSP na libovolný počet výstupů, například za účelem vytvoření 2- nebo dokonce 3-pásmové konfigurace s centrálním reproduktorem. Možnosti jsou zde takřka neomezené.
Dodatečné funkce
VCP navíc umožňuje implementaci dalších nových funkcí, ke kterým se řadí mimo jiné Rear Attenuation. Pomocí dálkového ovladače lze samostatně ovládat hlasitost virtuálních kanálů. Je tedy možné i bez přepínání zvukové sestavy nezávisle regulovat hlasitost zadních reproduktorů (nebo jakéhokoli jiného kanálu, který je veden přes tyto kanály).
Zařízení podporující VCP: HELIX V TWELVE DSP, HELIX V EIGHT DSP MK2, HELIX DSP ULTRA
Zeptejte se nás
Odesláním souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.